I jepet lamtumira e fundit artistit të madh Françesk Radi

Publikuar tek: aktualitet, më 10:23 04-04-2017 I jepet lamtumira e fundit artistit të madh Françesk Radi

Miqtë, kolegët dhe familjarët i kanë dhënë lamtumirën e fundit artistit të madh, kantautorit Françesk Radi.

Radi, fatkeqësisht, humbi jetën ditën e djeshme në moshën 63 vjeçare në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, pasi qëndroi në gjendje kome prej një jave.

Në hollin e Radio Televizionit Shqiptarë u mbajtën homazhet për të nderuar kujtimin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Predha artilerie, kundërtankë, flakëhedhës… Ç’armatosen shqiptarët dhe dorëzojnë 1341 armë e municione (VIDEO)
Rrahin barbarisht agjentin e Policisë në mes të Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.010389089584351
array(1) { ["section"]=> string(63) "i-jepet-lamtumira-e-fundit-artistit-te-madh-francesk-radi-74052" }