I jepet lamtumira e fundit ‘Zotit të futbollit’, pamje nga ceremonia mortore e Maradonës

Publikuar tek: bota, më 11:40 26-11-2020 I jepet lamtumira e fundit ‘Zotit të futbollit’, pamje nga ceremonia mortore e Maradonës Homazhet per Maradonen

Ditën e djeshme u nda nga jeta, legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona. “El Pibe De Oro”, mbylli sytë në moshën 60-vjeçare për shkak të një arresti kardiak në shtëpinë e tij.

Pas dërgimit në spital dhe bërjes së autopsisë, paraditen e sotme trupi i Maradonas është vendosur në shtëpinë Rosada në Buenos Aires ku dhe do t’I jepet lamtumira e fundit. Tashmë kanë dalë edhe pamjet e para nga ceremonia mortore e legjendës, me qindra e mijëra persona që po i japin lamtumirën e fundit “Zotit të Futbollit”.

22.jpeg
222_copy.jpeg

2222.jpeg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Joe Biden: Ne jemi në luftë me koronavirusin, jo me njëri-tjetrin
»
Article Logic
Execution time: 0.01058292388916
array(1) { ["section"]=> string(92) "i-jepet-lamtumira-e-fundit-zotit-te-futbollit-pamje-nga-ceremonia-mortore-e-maradones-229178" }