I keni këto dy vrima në fund të kurrizit? Ja cili është kuptimi

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:43 31-08-2016 I keni këto dy vrima në fund të kurrizit? Ja cili është kuptimi

Gropëzat e formuara në fundshpinë tek meshkujt dhe femrat quhen vrimat e Apollos, ose vrimat e Venusit respektivisht.

Ato ndodhen në zonën ku dy kocka lidhen me legenin dhe mund të shihen vetëm tek njerëzit që e kanë të trashëguar, apo kanë ligamente me përmasat e duhura.

Këto vrima janë shenjë e qarkullimit të mirë të gjakut, një trupi të shëndetshëm dhe shenjë e bukurisë duke iu referuar Venusit, Perëndeshës romake të bukurisë.

Një fakt interesant për njerëzit që i kanë të dukshme është se këto vrima e bëjnë më të lehtë arritjen e orgazmës.

Kjo për faktin se këto vrima lehtësojnë qarkullimin e mirë të gjakut dhe për shkak të vendndodhjes së tyre strategjike rreth zonës së legenit, klimaksi bëhet më i lehtë.

Nëse eliminoni dhjamin, atëherë edhe ju që nuk i keni mund ta bëni të mundur praninë e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.99846601486206
array(1) { ["section"]=> string(68) "i-keni-keto-dy-vrima-ne-fund-te-kurrizit-ja-cili-eshte-kuptimi-51442" }