I kërkoi favore seksuale nënës për kujdestarinë e fëmijës, KLGJ merr vendimin për gjyqtarin e Fierit Roland Hysi

Publikuar tek: aktualitet, më 20:39 10-01-2019 I kërkoi favore seksuale nënës për kujdestarinë e fëmijës, KLGJ merr vendimin për gjyqtarin e Fierit Roland Hysi

Në një mbledhje të ditës së sotme, Këshilli i Lartë Gjyqsor ka marrë vendimin për pezullimin nga detyra të gjyqtarit të Fierit Roland Hysi.

Hysi u arrestua një ditë më parë pasi në emisionin investigativ STOP u shfaq një video ku ai i kërkontefavores seksuale dhe para një gruaje në këmbim të kujdestarisë së fëmijës së saj.

Në mbledhjen e zhvilluar, anëtarët e KLGJ u shprehën të vendosur për të luftuar pa asnjë kompromis çdo akt apo sjellje që diskrediton rëndë figurën e gjyqtarit.

Së bashku me gjyqtarin Roland Hysi u arrestua dhe psikologia Elona Meçani, pasi akuzohen për veprat penale 'Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve prokurorëve dhe funksionarëve të tjerë të organeve të drejtësisë' dhe 'Ushtrimi i ndikimit të paligjishëm të personave që ushtrojnë funksione publike'.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studentët marrin vendimin e DRASTIK, BARIKADOJNË dyert e fakulteteve: Do kalojmë natën...
Bllokohet për 9 orë në borë, shpëtohet i riu nga Shkodra »
Article Logic
Execution time: 0.01276707649231
array(1) { ["section"]=> string(118) "i-kerkoi-favore-seksuale-nenes-per-kujdestarine-e-femijes-klgj-merr-vendimin-per-gjyqtarin-e-fierit-roland-hysi-148286" }