I kërkoi vendeve të Europës Qëndrore të dhurojnë për rindërtimin e Shqipërinë pas tërmetit, Rama falenderon kryeministrin italian

Publikuar tek: aktualitet, më 14:09 19-12-2019 I kërkoi vendeve të Europës Qëndrore të dhurojnë për rindërtimin e Shqipërinë pas tërmetit, Rama falenderon kryeministrin italian Edi Rama-Giuseppe Conte në Forumin Ndërqeveritar të Bashkëpunimit Rajonal mes vendeve të Europës Qëndrore e Jugore, i mbajtur sot në Romë

Kryeministri italian Giuseppe Conte i ka bërë thirrje vendeve të Europës Qëndrore e Jugore të mbështetin Shqipërinë në këto momente dramatike dhe të angazhohen për të marrë pjesë në Konferencën e Donatorëve për Rindërtimin e shtetit shqiptar.

Këtë fjalim Conte e mbajti gjatë një fjalimi në Forumin Ndërqeveritar të Bashkëpunimit Rajonal mes vendeve të Europës Qëndrore e Jugore, i mbajtur sot në Romë, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama.

'Shqipëria nuk mund dhe nuk duhet të jetë e vetme në këtë situatë të vështirë.

Dua ti bëj thirrje të gjitha vendeve të Europës Qëndrore të solidarizohen dhe të angazhohen në Konferencën e Donatorëve për Rindërtimin e shtetit shqiptar, pas pasojave që la pas tërmeti i 26 nëntorit', tha Conte.

Ndërkohë, Rama e ka falenderuar dhe i ka shprehur mirënjohjen e tij, Italisë 'mike' dhe kryeministrit Conte, edhe përmes një postimi në 'Facebook'.

Rama ka publikuar foton e tij me kryeministrin Conte dhe shkruan:

'Faleminderit'.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e dy pacientëve në Fier, zbulohet motivi i ekzekutimit
Gara për kreun e SPAK, kandidati Kraja KËRKESË KLP-së: Tartar Bazaj të mos votojë »
Article Logic
Execution time: 0.011645078659058
array(1) { ["section"]=> string(135) "i-kerkoi-vendeve-te-europes-qendrore-te-dhurojne-per-rindertimin-e-shqiperine-pas-termetit-rama-falenderon-kryeministrin-italian-189850" }