I kërkon Mbretëreshës Elizabeta të marrë nën sundim SHBA-të, ja përgjigja e saj

Publikuar tek: bota, më 21:09 16-10-2015 I kërkon Mbretëreshës Elizabeta të marrë nën sundim SHBA-të, ja përgjigja e saj

Një shtetas amerikan i dërgoi një letër të rrallë Mbretëreshës Elizabeta duke i kërkuar të marrë sërish nën sundim Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Simpatizanti i Mbretërisë së Bashkuar shkruante se ishte i pakënaqur nga të gjithë kandidatët për President për Shtëpinë e Bardhë, ndërsa politikanë si Donald Trump tentuan ta përfshijnë të riun në fushatat e tyre por pa sukses.

Por çuditërisht Pallati Buckingham i ktheu atij një përgjigje. Në letrën drejtuar tij shkruhet:

“Unë jam autorizuar për t’i kthyer një përgjigje letrës tuaj për Mbretëreshën, ku ju shprehni pikëpamjet tuaja në lidhje me qeverinë amerikane.

Ndërsa pikëpamjet tuaja janë konstatuar, unë jam i sigurt se Mbretëresha nuk mund të ndërhyjë në punët e një shteti sovran”. 

letra.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012740135192871
array(1) { ["section"]=> string(84) "i-kerkon-mbretereshes-elizabeta-te-marre-nen-sundim-shba-te-ja-pergjigja-e-saj-23295" }