I kishin mbetur vetëm pak muaj jetë, 19-vjeçares i dhurojnë 3 mijë paund por ndodh mrekullia (Zbuloni çfarë bëri me ato para)

Publikuar tek: bota, më 10:58 01-04-2019 I kishin mbetur vetëm pak muaj jetë, 19-vjeçares i dhurojnë 3 mijë paund por ndodh mrekullia (Zbuloni çfarë bëri me ato para)

Një vajzë 19-vjeçare me emrin Sara Sanderson, mendonte se kishte pak ditë jetë kur u diagnostikua me leuçemi të nivelit e fundit dhe doktoët i kishin dhënë vetëm pak muaj jetë.

 

Lajmi i vajzës tronditi miqtë e saj dhe ata grumbulluan 3,130 mijë pound nga donatorë të ndryshëm për të realizuar dëshirat e saj të fundit.

Për mrekulli vajza arriti që të mbijetonte dhe sot ajo është pothuajsë e shëruar. Sara i falenderoi të gjithë për bamirësinë e tyre dhe i ka kthyer sërish paratë te ata që ia dhuruan.

Historia prekëse e 19-vjeçares ka bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe na kujton se gjithmonë ka shpresë edhe në situatat më të vështira...

56295413_635215456939459_7028152833836843008_n.png

55506881_376483819615315_6974009153253539840_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014443874359131
array(1) { ["section"]=> string(129) "i-kishin-mbetur-vetem-pak-muaj-jete-19-vjecares-i-dhurojne-3-mije-paund-por-ndodh-mrekullia-zbuloni-cfare-beri-me-ato-para-158706" }