I konsideron shqiptarët trushplarë se shohin telenovela, shpërthen rrjeti kundër Bushatit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:37 04-01-2018 I konsideron shqiptarët trushplarë se shohin telenovela, shpërthen rrjeti kundër Bushatit

Trushplarë! Kështu i cilëson analisti Andi Bushati atë shtresë të shqiptarëve të cilët shohin telenovela turke.

Por nuk është pritur mirë një gjë e tillë nga komentuesit të cilët i janë përgjigjur me të njëjtën “monedhë” analistit.

“Në fakt, me shumë e më keq, po i shplajnë trutë e njerzve, opinioniste turlisoj, të blere e të pa blerë, ( mes tyre dhe ti ) , gazetarë që i bien fyellit në nji vrimë prej shume vitesh”, shkruan një prej komentuesve.

Cilësimin për ata që shohin telenovela, Bushati e ka bërë në një koment te lapsi.al për dosjen Tahiri ku ndër të tjera shkruan: “Sa më shumë që kalon koha, ajo po rrezikon të degradojë në një telenovelë turke, nga ato që TV Klan përdor për të thithur shtresën më trushpëlarë të shikuesve”.

bushshqiptr.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070948600769043
array(1) { ["section"]=> string(95) "i-konsideron-shqiptaret-trushplare-se-shohin-telenovela-shperthen-rrjeti-kunder-bushatit-105381" }