I lind gruaja në makinë, e pazakonte me çfarë lidh kordonin e foshnjes (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 13:45 08-03-2017 I lind gruaja në makinë, e pazakonte me çfarë lidh kordonin e foshnjes (FOTO)

Lindja e parakohshme e gruas e ka detyruar një burrë të përdorë mjete rrethanore që s’na shkojnë në mendje për asistimin në lindjen e një fëmije.

Një baba ka përdorur lidhësen e këpucëve të tij për të lidhur kordonin e vajzës të sapoardhur në jetë, pasi e shoqja lindi në makinën me të cilën ata po udhëtonin në atë moment.

Paul Doherty dhe gruaja e tij Georgina ishin nisur për në Spitalin Altnagelvin në Londonderry, por duket se fëmija është treguar i “paduruar”, ndaj dhe i shoqi është detyruar të hapë krahun e makinës.   

"Gjithçka ndodhi brenda pak minutash, kështu që unë hedh telefonin dhe kap fëmijën. Por, kur pashë kordonin fillova të mendoja për diçka të shopejtë që mund ta bllokoja. E vetmja gjë që më qëlloi në makinë ishte lidhësja e këpucës sime, kështu që atë përdora”, tha Doherty. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 32 kile kokainë dhe 233 mijë euro, arrestohen vëllezërit shqiptarë
Sulm terrorist në spital, “mjekët” vrasin mbi 30 persona (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.0099740028381348
array(1) { ["section"]=> string(80) "i-lind-gruaja-ne-makine-e-pazakonte-me-cfare-lidh-kordonin-e-foshnjes-foto-71196" }