I lumtur se firmosi me Tiranën, sulmuesi nga Gaboni fton shokët në “birrari”

Publikuar tek: sport, më 13:52 20-08-2016 I lumtur se firmosi me Tiranën, sulmuesi nga Gaboni fton shokët në “birrari”

Romuald Ntsisigui firmosi ditën e djeshme zyrtarisht me Tiranën një kontratë 2-vjeçare. Sulmuesi nga Gaboni konsiderohet nga klubi bardheblu si një përforcim me vlera dhe që do të luajë një rol kryesor në ekipin e drejtuar nga trajneri Daja, sezonin e ri.

Pas firmës me Tiranën dhe seancës së djeshme stërvitore, Romuald është parë në shoqërinë e dy mesfushorëve nga Kongo që janë gjithashtu pjesë e bardhebluve në një nga restorantet e kryeqytetit. Sulmuesi nga Gaboni, Merveille dhe Nkounkou kanë pozuar në një foto me një nga menaxherët e restorantit në qendër të Tiranës.

Duket se në këto ditë të para të qëndrimit në vendin tonë, lojtarët afrikanë të ekipit bardheblu janë duke u përshtatur mjaft mirë në kryeqytet, ndërsa nuk i ka munguar as ngrohtësia dhe afrimiteti me qytetarët dhe sidomos me tifozët e Tiranës.

Screenshot_18.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094420909881592
array(1) { ["section"]=> string(79) "i-lumtur-se-firmosi-me-tiranen-sulmuesi-nga-gaboni-fton-shoket-ne-birrari-50331" }