I mashtroi në mënyrë spektakolare, arrestohet ‘biznesmeni’ që përfitoi 110 milionë $

Publikuar tek: bota, më 20:12 21-08-2019 I mashtroi në mënyrë spektakolare, arrestohet ‘biznesmeni’ që përfitoi 110 milionë $ Foto ilustruese

Një shtetas amerikan u arrestua ditën e sotme nga policia federale e Oklandit pasi kishte përfituar në mënyrë të paligjshme 110 milionë $ nga emigrantë nga kontinenti aziatik.

Thomas Anderson, në bashkëpunim me dy persona të tjerë (Cooper Lee dhe Peter Hu) mashtruan rreth 2000 veta duke u premtuar se do t’u siguronin pajisjen me viza amerikane nëpërmjet blerjes së shtëpive apo pasuri të paluajtshme.

Por, programi i krijuar prej tyre ishte në të vërtetë një skemë zhvatjeje duke vjelë nga 5000 $ për kokë duke i dërguar në llogaritë e kompanisë. Viktimat ishin kryesisht nga Kina, Vietnami etj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010679006576538
array(1) { ["section"]=> string(86) "i-mashtroi-ne-menyre-spektakolare-arrestohet-biznesmeni-qe-perfitoi-110-milione-175974" }