I mbyllur për katër ditë në makinë me qenin, ja si arriti të mbijetonte 36-vjeçari

Publikuar tek: bota, më 18:46 06-03-2019 I mbyllur për katër ditë në makinë me qenin, ja si arriti të mbijetonte 36-vjeçari

Një burrë 36-vjecar ka mbijetuar 4 ditë brenda një makinë me qenin e tij duke u ngrohur nga motori i makinës dhe duke ngrenë vetem patatina.

Jeremy Taylor në Sunriver, Oregon, u bllokua me makinën e tij dhe qenin Reks pasi nuk mundi të levizte nga bora. Për fatin e tij të keq telefonin e  kishte të fikur, kështu që nuk mund të kontaktonte dot me dikë  për ta shpëtuar.

Për 4 ditë burri 36-vjeçar ka mbijetuar duke pirë ujë nga bora e shkrirë dhe duke ngrënë patatina që kishte në makinë. U mundua që të ecte në këmbë por nuk ia arriti dot  nga thellësia e madhe e borës.

Gjetja e e Taylor është bërë pasi vëllai i tij ka raportuar mungesën  tek autoritetet vendase.

53602096_1128101727359920_6570363810333327360_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027461051940918
array(1) { ["section"]=> string(88) "i-mbyllur-per-kater-dite-ne-makine-me-qenin-ja-si-arriti-te-mbijetonte-36-vjecari-155428" }