I mjaftuan vetëm 5 ditë, Kina ndërton spitalin e ri me 1500 dhoma për pacientët me koronavirus

Publikuar tek: bota, më 22:31 16-01-2021 I mjaftuan vetëm 5 ditë, Kina ndërton spitalin e ri me 1500 dhoma për pacientët me koronavirus Kina e nderton spitalin me 1500 dhoma per vetem 5 dite

I kanë mjaftuar vetëm 5 ditë Kinës për të ndërtuar spitalin e ri me 1500 dhoma për pacientët e infektuar me koronavirus.

Spitali u ndërtua në jug të Pekinit dhe është një nga 6 spitalet e rinj që do të ndërtohen me një total prej 6500 dhomash që po ndërtohen në provincën Hebei.

Të gjithë spitalet pritet të përfundojnë në javën e ardhshme, ndërsa rastet e infektimeve të reja kanë filluar të rriten sërish në Kinë.

Një program i ngjashëm i ndërtimit të shpejtë të spitalit u nis nga Partia Komuniste në pushtet në fillim të shpërthimit të koronavirusit vitin e kaluar për të ngritur spitale izoluese në Ëuhan, qyteti qendror ku virusi u zbulua për herë të parë në fund të vitit 2019.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifra të LARTA të Covid-19 në Itali dhe Britani, QINDRA-MIJËRA viktima në vetëm 24 orë (BILANCI)
U vaksinuan me vaksinën e Pfizer, 13 izraelitë pësojnë paralizë në fytyrë »
Article Logic
Execution time: 0.011462211608887
array(1) { ["section"]=> string(100) "i-mjaftuan-vetem-5-dite-kina-nderton-spitalin-e-ri-me-1500-dhoma-per-pacientet-me-koronavirus-235282" }