I ndodh e paimagjinueshmja, harxhoi rreth 2 MILION sterlina, tani nuk ka para për të kuruar djalin E SËMURË

Publikuar tek: bota, më 20:16 18-08-2018 I ndodh e paimagjinueshmja, harxhoi rreth 2 MILION sterlina, tani nuk ka para për të kuruar djalin E SËMURË Callie Rogers me djalin e saj Blake

Nuk ndodh shpesh të fitosh llotarinë, por mesa duket edhe ata që kanë fatin ta fitojnë i shpenzojnë pa mend.

Një rast i tillë është ai i 31-vjeçares Callie Rogers, e cila fitoi plot 1 milion e 875 mijë sterlina pasi i ra llotaria në vitin 2003.

Por sot pas 13 vitesh 31-vjeçarja nuk ka më para as për të kuruar djalin e saj 6-vjeçar sepse paratë i harxhoi me drogë, makina, pushime dhe operacione plastike për të zmadhuar gjoksin.

Pasuria e vetme që i ka mbetur është shtëpia e prindërve të Callie, por edhe atë mund ta marrin vetëm pas vdekjes së tyre.

6-vjeçari Blake vuan nga një çrregullim cerebral dhe nuk mundet as të ecë, as të flasë dhe madje as të gëlltitet.

"Nuk më bëhet vonë për paratë e shpenzuara, por keqardhja ime më e madhe është që nuk kam para për Blake. Atij i pëlqejnë stimulimet me sensorë. Sikur t’i kisha paratë, do t’i jepja dhomën më të madhe me sensorë të mundshme. Të paktën shtëpia e gjyshërve do të mbetet diçka për fëmijët e mi", tha Callie.

hjyug.jpg

hgfjghj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0048391819000244
array(1) { ["section"]=> string(112) "i-ndodh-e-paimagjinueshmja-harxhoi-rreth-2-milion-sterlina-tani-nuk-ka-para-per-te-kuruar-djalin-e-semure-131523" }