I ndryshoi fytyrën Shqipërisë, FSHF-ja merr vendimin e madh për Edi REJËN

Publikuar tek: sport, më 14:25 16-10-2019 I ndryshoi fytyrën Shqipërisë, FSHF-ja merr vendimin e madh për Edi REJËN Edi Reja do të drejtojë dhe për 2 vite Shqipërinë

Edi Reja nuk do të largohet Kombëtarja.

Tekniku i Shqipërisë zgjat kontratën me FSHF-në deri në përfundim të fazës eliminatore të Kupës së Botës ‘’Katar 2022’’ (viti 2021).

Falë paraqitjeve pozitive me Islandën, Turqinë dhe Moldavinë, 74-vjeçari italian ka bindur presidentin Duka për të vazhduar edhe për 2 vite të tjera misionin e drejtimit të Shqipërisë.

Ky vendim u paralajmërua të hënën nga vetë Duka. Palët presin vetëm konfirmimin e detajeve të fundit për të hedhur firmën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007378101348877
array(1) { ["section"]=> string(79) "i-ndryshoi-fytyren-shqiperise-fshf-ja-merr-vendimin-e-madh-per-edi-rejen-182317" }