I nxehti afrikan 'pushton' vendin, ja sa shkon sot termometri

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 26-06-2019 I nxehti afrikan 'pushton' vendin, ja sa shkon sot termometri Ilustruese

Sinoptikanët kanë lajmëruar se sot do të jetë dita e parë më e nxehtë e kësaj vere.

 

Pritet që temperaturat në vendet e uleta të shkojnë deri në 38 gradë.

Parashikimi nga IGJEUM:

Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre sot pasdite.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 36 °C

në vendet e ulëta: 22 / 38 °C

në vendet malore: 15 / 27 °C

ERA

Sot era pritet të forcohet, për të arritur deri e fortë.

auto_m21561498181.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090389251708984
array(1) { ["section"]=> string(65) "i-nxehti-afrikan-pushton-vendin-ja-sa-shkon-sot-termometri-169772" }