I nxehti djeg Kaliforninë, 8 mijë persona braktisin shtëpitë (FOTO GALERI)

Publikuar tek: bota, më 09:06 10-07-2017 I nxehti djeg Kaliforninë, 8 mijë persona braktisin shtëpitë (FOTO GALERI)

Thatësirat e shumta dhe temperaturat tejet të larta kanë sjellë zjarr masiv në Kalifornia.

I nxehti ka pushtuar Kaliforninë, ndërsa era ka favorizuar përhapjen e flakëve. Më shumë se 8 mijë persona janë detyruar të braktisin shtëpitë.

Në zonën e Santa Barbara janë dy vatra zjarri dhe flakët i afrohen qytetit të San Luis Obispi. Por edhe në veri vijojnë të digjen kodrat. Fotot dëshmojnë për një "ferr" të vërtetë, gjithçka e shndërruar në shkrumb e hi.

Rreth 2300 policë dhe zjarrfikës kanë qënë në shërbim por nuk kanë mundur të shujan flakët në Kaliforni.

k6.jpg

k5.jpg

k4.jpg

k3.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01200008392334
array(1) { ["section"]=> string(77) "i-nxehti-djeg-kalifornine-8-mije-persona-braktisin-shtepite-foto-galeri-85605" }