I nxehti 'pushton' vendin, si do jenë temperaturat këtë të shtunë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 15-06-2019 I nxehti 'pushton' vendin, si do jenë temperaturat këtë të shtunë

Qarkullimi i masave të nxehta që ka përfshirë vendin, do të vijojë dhe në ditën e sotme.

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira, të pakëta e mesatare. Era e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2. 

Temperaturat parashikohen në: 
zonat malore 17°C deri në 33°C 
zonat e ulëta 20°C deri në 38°C 
zonat bregdetare 21°C deri në 35°C 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024520874023438
array(1) { ["section"]=> string(69) "i-nxehti-pushton-vendin-si-do-jene-temperaturat-kete-te-shtune-168286" }