I paditur në Gjykatë për mospagim taksash? Rezart Taçi tregon të vërtetën

Publikuar tek: politike, më 23:48 24-01-2018 I paditur në Gjykatë për mospagim taksash? Rezart Taçi tregon të vërtetën

Biznesmeni i njohur Rezart Taçi ka folur lidhur me çështjen e dënimit të tij për mospagim të taksave.

Në një lidhje telefonike për “Opinion”, Taçi u shpreh se për të nuk ka asnjë padi nga Prokuroria në adresë të tij.

Jeni paditur për mos pagim taksash?

“Është e pavërtetë kjo gjë. Është e totalisht e pavërtetë kjo gjë. Mund të më tregoni një burim këtë gjë”,- u shpreh Taçi.

Rezart Taçi tha ai nuk ka asnjë detyrim ndaj autoriteteve shtetërore.

“ARMO ka një kapacitet pej 1 milionë e 800 mijë tonë, po të llogarisësh atë që ne kemi përpunuar është vetëm për 6 muaj me përjashtim të disa sigurimeve shoqërore. Nuk kam asnjë detyrim për të paguar. Më nxirr një dokument që unë duhet të paguaj dhe unë do ta pranoj”,- tha Rezart Taçi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010738849639893
array(1) { ["section"]=> string(79) "i-paditur-ne-gjykate-per-mospagim-taksash-rezart-taci-tregon-te-verteten-107808" }