I pari që shkonte në operacionet delikate, i pari që la numrin e telefonit, gazetari mesazh të fortë pas vrasjes mafioze të Artan Cukut

Publikuar tek: aktualitet, më 07:20 09-04-2017 I pari që shkonte në operacionet delikate, i pari që la numrin e telefonit, gazetari mesazh të fortë pas vrasjes mafioze të Artan Cukut

Artan Cuku, i njohur në Vlorë si “Drejtori i Hekurt” që shkonte gjithnjë vetë në operacionet delikate dhe që ishte i pari që la numrin e tij në institucione pa patur frikë nga kontaktet e drejtpërdrejta me njerëzit, u ekzekutua ditën e djeshme me 4 plumba në ashensor në lagjen Dinamo, pranë “Rrugës së Kosovarëve” në Tiranë.

Ngjarja ka tronditur gjithkënd edhe për natyrën mafioze të këtij krimi ndërsa është gazetari i Vlorës Enrik Mehmeti ai që jep një mesazh të fortë për “drejtorin e hekurt”, duke ndarë detaje nga jeta e tij.

“Jeta e një njeriu që ka luftuar kunder krimit në mënyrën më të ashpër u pre në mes në mënyren më të keqe... Artan Cuku ishte nga ata drejtues policie që shkonte vetë i pari në operacion ...Ishte nga ata njerëz që zgjodhi kontaktin e drejtpërdrejtë për të qenë më afër me qytetarët...Ishte nga ata njerëz qe la një emë në Vlorë...Të flasësh për Tan Cukun nuk mjaftojnë disa rreshta por as një liber ....Lamtumir mik,d o të na mungosh shumë...”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Drejtori i Hekurt” i policisë që u ekzekutua dje në ashensor dhe 3 çështjet më të bujshme të tij
Parcelë me kanabis në pyll, Arrestohet inspektori i Pyjores dhe kryeplaku i fshatit (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0099329948425293
array(1) { ["section"]=> string(139) "i-pari-qe-shkonte-ne-operacionet-delikate-i-pari-qe-la-numrin-e-telefonit-gazetari-mesazh-te-forte-pas-vrasjes-mafioze-te-artan-cukut-74570" }