I përdorni por s’dini kuptimin? Ja çfarë do të thotë ngjyra në çdo zemër emoj që u dërgoni miqve?

Publikuar tek: bota, më 19:24 08-09-2017 I përdorni por s’dini kuptimin? Ja çfarë do të thotë ngjyra në çdo zemër emoj që u dërgoni miqve?

Shpesh të gjithë ne, në mesazhet që u dërgojmë miqve në rrjete sociale dhe jo vetëm bashkangjitur nisim zemra me ngjyra në forma të ndryshme. Mbase zgjedhjen e bëni duke u bazuar tek ngjyrat e preferuara, ju që i dërgoni zemrat emoji, e dini kuptimin që kanë?

Falë një studimi të ri në Instagram ne mund të dekodojmë kuptimet e çdo ngjyre dhe të zbulojmë kuptimin që kanë.

Të gjitha:

Zemra e verdhë

Zemra e verdhë është dashuri e pastër, e ndritshme, e fortë.

Zemra e vjollcë

Zemra ngjyrë vjollcë është më magjepsësja e grupit të ngjyrave.

Zemra e kuqe me yje

Zemra rozë me yje përdoret jashtëzakonisht shumë për të marrë ndjekësit Instagram me # s4s dhe #cëd. Mendoj se është sikur të mbani zemrën në mëngë.

Zemra rozë me 3 pjesë

Tre zemra të vendosura sipër njëra-tjetrës janë për vajza që tregojnë vetë-dashuri të trupit dhe veshjet që përshkruajnë një zemër të vetme.

Zemra në zarf

Kjo emoji nganjëherë përdoret për letra dashurie, por më së shumti ka të bëjë me pagesat dhe porositë nga të gjitha ato dyqane, për aplikacionet që mbajnë llogarinë tuaj bankare të thatë. Me sa duket, ju mund të bleni dashuri, (por vetëm në Instagram).

Zemra blu

Zemra blu është e më së shumti për për fansat e sporteve dhe ata që mbështesin Autizmin.

Zemra e gjelbër

Zemra e gjelbër është për tëë rënë në ddaashuri me Ditën e Shën Patrikut…

sf.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreu i Emergjencave: Uragani Irma do fshijë Floridan apo shtetet fqinje
Panik dhe frikë, ja planet e errëta të Kim Jong Un: Çfarë do bëjë nesër »
Article Logic
Execution time: 0.010831117630005
array(1) { ["section"]=> string(101) "i-perdorni-por-s-dini-kuptimin-ja-cfare-do-te-thote-ngjyra-ne-cdo-zemer-emoj-qe-u-dergoni-miqve-91646" }