‘I preferuari’ i DE BIASIT bën “kthesë”, futbollisti KUQEZI joshet nga ekipi kampion

Publikuar tek: sport, më 16:25 25-10-2018 ‘I preferuari’ i DE BIASIT bën “kthesë”, futbollisti KUQEZI joshet nga ekipi kampion

Mesfushori shqiptar Armando Vajushi mungon prej kohësh në Kombëtaren e Shqipërisë. 

Faktorët që kanë ndikuar te “largimi i tij” kanë qenë të rëndësishëm: dëmtimet e shumta dhe eksperiencat e dështuara futbollistike në Itali me Chievon dhe pastaj me Pro Vercellin e kanë lënë 26-vjeçarin në udhëkryq. Kontrata e tij me skuadrën e fundit ka skaduar dhe futbollisti shkodran nuk ka gjetur dot një skuadër të re për të dhënë kontributin e tij.

Por media italiane e njohur “Tuttomercatoweb” raporton se kampionët në fuqi të Rumanisë CFR Clujj kanë përgatitur kontratën për Vajushin.

Vajushi ka qenë një zgjedhje e parë në Kombëtaren e Shqipërisë gjatë kohës që kuqezinjtë drejtoheshin nga Gianni De Biasi. Por pas ndeshjes së fundit miqësore kundër San Marinos në 8 qershor të 2014, ndeshje ku ai shënoi, Vajushi nuk u grumbullua më me Kombëtaren.

Nëse ai pranon ofertën e CFR Clujj-it dhe fiton vendin në formacionin titullar, Vajushi e ka vetë në dorë për të detyruar teknikun Christian Panuçi t’i telefonojë shkodranit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02630090713501
array(1) { ["section"]=> string(86) "i-preferuari-i-de-biasit-ben-kthese-futbollisti-kuqezi-joshet-nga-ekipi-kampion-139090" }