I preu kokën me thikë 65-vjeçarit, Alban Voda shokon gjykatësit me këtë deklaratë në sallën e gjyqit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:29 07-03-2017 I preu kokën me thikë 65-vjeçarit, Alban Voda shokon gjykatësit me këtë deklaratë në sallën e gjyqit

Gjykata e Përmetit ka dhënë sot masën e sigurisë ‘arret me burg’ për vrasësin e 65-vjeçarit, Nesim Hoxha, Alban Vodën.

Autori i krimit makabër që i preu kokën me thikë Hoxhës ka shokuar trupin gjykues me deklaratën e tij në sallë ku përveçse nuk ka shfaqur asnjë lloj pendese ka thënë: "Mirë ja bëra... Se mos është akoma gjallë?!"

Mësohet se Voda e ka qëlluar nga pas 65-vjeçarin dhe më pas i ka prerë atij kokën. Vetëm një ditë më parë Voda deklaroi se e vrau 65-vjeçarin pasi ai sipas tij kishte tentuar ta mbyste me një kokërr ulliri. 

30-vjeçari, ish-komando në Afganistan ishte kthyer nga misioni vetëm 3 vite më parë, kohë nga e cila kishte filluar të shfaqte problem mendore, por që nuk figuronte me kartelë për to.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata Kushtetuese rrëzon Elvis Rroshin, Kavaja në zgjedhje të parakohshme
Aksident i rëndë në Elbasan-Peqin: Përplasen dy makina, 4 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011163949966431
array(1) { ["section"]=> string(105) "i-preu-koken-me-thike-65-vjecarit-alban-voda-shokon-gjykatesit-me-kete-deklarate-ne-sallen-e-gjyqit-71065" }