I preu kokën me thikë, pensionisti kishte kërkuar ndihme 2 herë në polici nga ish-komando

Publikuar tek: aktualitet, më 08:16 06-03-2017 I preu kokën me thikë, pensionisti kishte kërkuar ndihme 2 herë në polici nga ish-komando

Zbardhen detaje të reja, pas krimit monstruoz në Këlcyrë ku 30-vjeçari Alban Voda i preu kokën me thikë bashkëfshatarit të tij Nesim Hoxha 66 vjeç.  

Sipas dëshmisë së fqinjëve në polici, policia e Përmetit asnjëherë nuk i ka marrë në kosnideratë ankesat e herëpashershme të 66-vjeçarit, pasi ai është kanosur disa herë nga agresori. Mësohet se ai ishte drejtuar policisë dy herë për të kërkuar mbrojtje nga 30-vjeçari, por nuk e mori asnjëherë.

Të vërtetën që shkaktoi konfliktin askush nuk e di, por bashkëshortja e viktimës ka rrëfyer për “Panorama” se si ndodhi ngjarja makabre.

Bashkëshortja e viktimës, Merita Hoxha e tronditur nuk arrin të zbulojë arsyet e konfliktit mes bashkëshortit të saj dhe agresorit. Ajo pranon se ka patur një konflikt mes tyre por kurrë nuk e mori vesh natyrën e këtij konflikti.

Sipas saj, Nesimi nuk tregonte asnjëherë për problemet që kishte që të mos shqetësontë vajzën e tyre të vetme dhe gruan.

“Nuk e mbaj mend mirë momentin, por diksuh më thirri, dil jashtë se Nesimin e kanë qëlluar. Kur dola jashtë kam parë Nesimin përdhe (qan), ku i rridhte gjaku me presion njësoj si delet kur theren. Nuk arrinte të thoshte asnjë fjalë, pasi donte të më thoshte diçka por nuk mundi”, rrëfen gruaja.

Fillimisht u tha se shkak i konfliktit ishte një motiv pronësie, por e shoqaja e viktimës e mohon. “Mesa di unë, ne nuk kemi pasur konflikt pronësie me familjen Voda, ndoshta ka patir probleme të tjera që unë nuk i di, por pronat tona nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Sipas saj, viktima do të merrte për herë të parë rrogën e pensionit në Këlcyrë.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trondisin sërish mediat italiane: “Shqipëria, Kolumbia e Europës. Rama na e konfirmon”
Përplasi gruan me makinë, burg për të riun nga Fieri »
Article Logic
Execution time: 0.01340913772583
array(1) { ["section"]=> string(94) "i-preu-koken-me-thike-pensionisti-kishte-kerkuar-ndihme-2-here-ne-polici-nga-ish-komando-70886" }