I qëllon me armë, 46 vjeçari vdes në "brirët" e elefantit

Publikuar tek: bota, më 18:10 15-08-2017 I qëllon me armë, 46 vjeçari vdes në

Një gjahtar është përpjekur të gjuajë disa kafshë të egra në një zonë private në Namibisë në Afrikën Jugore por fatkeqësisht është vrarë nga një elefant.

Agjencia për shtyp e Namibisë tha se gjahtari, i cili është identifikuar si 46-vjeçari Jose Monzalvez, u vra të shtunën pasdite ndërsa po gjuante bashkë me disa tjerë në drejtim të kafshëve.

Raportet thonë se Monzalvez kishte leje gjuetie me vete të afërmit e tij tani janë informuar për vdekjen.

Theunis kishte qenë duke udhëhequr një grup gjuetarësh në Gwai, kur zbuluan elefantët disa prej të cilëve ishin shtatzënë.

Ai ka gjuajtur drejt 3 elefantëve Theuni, por i katërti prrej tyre vrapoi drejt gjahtarit dhe e ngriti atë me trungun e tij.

Një anëtar i grupit pastaj gjuajti elefantin, i cili u rrëzua në krye të Z. Botha, por përsëri e kishte shtypur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Stuhia paralizon Frankfurtin
Këngëtari shqiptar i pikëlluar: Kur sheh një njeri të afërm që e kalb dheu, reflekton »
Article Logic
Execution time: 0.011514186859131
array(1) { ["section"]=> string(60) "i-qellon-me-arme-46-vjecari-vdes-ne-briret-e-elefantit-89179" }