I quajti “mjekërcjepër”, dështon seanca për imamët, duan t’i kërkojë falje dëshmitarja

Publikuar tek: aktualitet, më 09:39 06-10-2015 I quajti “mjekërcjepër”, dështon seanca për imamët, duan t’i kërkojë falje dëshmitarja

Seanca e sotme në Gjykatën e Krimeve të Rënda ndaj të akuzuarve për nxitje të urrejtjes fetare dhe rekrutim të xhihadistëve ka dështuar.

Shkak është bërë etiketimi i dëshmitares gjatë seancës paraardhëse teksa i akuzoi 9 personat e arrestuar se i kanë dërguar burrin në luftë përkrah xhihadistëve në Siri duke i quajtur “myslimanë mjekërcjepër”. 9 Të akuzuarit kanë kërkuar gjatë seancës së sotme që dëshmitarja të kërkojë falje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali në QSUT, debate në Komisionin e Shëndetësisë, Vokshi: Mjekët punësohen me teser partie
Grabitje e pazakontë në Ksamil, hyjnë në shtëpi dhe marrin vetëm 6 bateri »
Article Logic
Execution time: 0.011595964431763
array(1) { ["section"]=> string(88) "i-quajti-mjekercjeper-deshton-seanca-per-imamet-duan-t-i-kerkoje-falje-deshmitarja-22450" }