I quan gazetarët kazanë, Bregu: Dakort me Ramën, janë ca më llum se kazani në fakt

Publikuar tek: politike, më 22:48 18-03-2019 I quan gazetarët kazanë, Bregu: Dakort me Ramën, janë ca më llum se kazani në fakt

Majlinda Bregu, sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, e ftuar mbrëmjen e sotme në spektaklin ‘Në kurthin e Piter Pan’ është pyetur nga fëmijët për shumë çështje politike dhe jo vetëm.

Një nga pyetjet kishte lidhje me emërtimin që kryeministri Rama i ka bërë gazetarëve me termin ‘kazan’.

-Juve jeni dakord që na thotë Edi Rama prezantuesit/gazetarët janë kazanë?

‘Unë kam punuar gazetare për disa vite dhe kam shumë miq gazetarë, që janë shumë të mirë. Edhe dinë të shkruajnë mirë, edhe dinë të bëjnë një lajm shumë mirë dhe dinë të jenë të vërtetë. Po ka ca të tjerë, që nuk janë gazetarë, por venë ca si gjoba, edhe ata janë më llum se kazani në fakt. Ka disa që e kanë bërë pis…’, tha Bregu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fëmijët e pyesin për shoqërinë me Bashën dhe Ramën, Bregu: Luli më doli shok i keq, kurse Ramën...
Kontrata e lobimit 600 mijë dollarë në Amerikë, Prokuroria thërret Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin »
Article Logic
Execution time: 0.01018214225769
array(1) { ["section"]=> string(86) "i-quan-gazetaret-kazane-bregu-dakort-me-ramen-jane-ca-me-llum-se-kazani-ne-fakt-156989" }