I ri dhe i palestruar, Lefter Maliqi publikon fotot e vjetra dhe thumbon Ramën: Je tipiku i liderit autoritarist

Publikuar tek: politike, më 11:29 25-05-2020 I ri dhe i palestruar, Lefter Maliqi publikon fotot e vjetra dhe thumbon Ramën: Je tipiku i liderit autoritarist Lefter Maliqi

Deputeti i opozitës parlamentare Lefter Maliqi ka publikuar në facebook disa foto kur ishte i ri, ndërsa bie në sy trupi i tij i palestruar.

Maliqi nuk ka lënë pa ironizuar edhe kryeministrin Rama, për të cilin thotë se do mbetet tipiku i liderit autoritarist dhe autoritar.

"Unë artist nuk jam, as di të luaj teatër, as di të pikturoj, por nuk ka sportist të mos e ketë artin në shpirt.

Arti, demokracia, liria duan shpirt dhe forcë. Dhe të dyja kanë nevojë të edukohen dhe të ushtrohen.Te mos ishin ngjyrat si do percaktoheshin skuadrat,logot,medaljet,simbolet e tifozeve? Te mos ishte muzika asnje zhaner i sportit nuk do kthehej ne balet,gjimnastike,koreografi apo thjeshte ski.Sporti e arti jane dy gjuhe universale qe hapin e japin mundesi te pafundme per tu shprehur fizikisht,intelektualikisht,emocionalisht.Po ti i dashur armik nuk njeh asnjerin zhaner ,prandaj nuk ke si te kuptosh se si sporti ashtu dhe arti duan shpirt,disipline,prani e pavaresi.Ti je dhe do mbetesh tipiku i liderit autoritarist e autokrat." my ëay or the highëay", shkruan Maliqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095288753509521
array(1) { ["section"]=> string(117) "i-ri-dhe-i-palestruar-lefter-maliqi-publikon-fotot-e-vjetra-dhe-thumbon-ramen-je-tipiku-i-liderit-autoritarist-207708" }