I riu nga Pogradeci i thotë se është jurist, Rama: "S’mund të na mungonte një këtu". I tregon dhe një histori

Publikuar tek: politike, më 14:32 20-02-2016 I riu nga Pogradeci i thotë se është jurist, Rama:

Sapo ka dëgjuar nga i riu që ai është jurist, kryeministri Edi Rama ka gjetur rastin për t'a vënë në lojë. Rama e ka pyetur pogradecarin nëse studionte në një universitet në shtet apo në privat. Menjëherë Rama ka gjetur momentin për të treguar një histori duke përfunduar se të gjithë shqiptarët janë bërë juristë

Batuta e Ramës: 

“Jurist, në shtet apo privat? Edhe kur ia fut kot, prapë flet. Se kisha për ty kuptohet.

S’mund të na mungonte një jurist këtu. Por po të tregoj një histori. Kur po bënim axhustimin e pozës, një djalë më tha: ma gjej një punë o burrë. E pyeta cfare pune bënte. Po jurist si gjithë shqiptarët”, ka thënë kryeministri. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010929822921753
array(1) { ["section"]=> string(110) "i-riu-nga-pogradeci-i-thote-se-eshte-jurist-rama-s-mund-te-na-mungonte-nje-ketu-i-tregon-dhe-nje-histori-33092" }