I riu nga Pogradeci vritet në Siri gjatë luftimeve përkrah ISIS

Publikuar tek: aktualitet, më 17:46 28-09-2015 I riu nga Pogradeci vritet në Siri gjatë luftimeve përkrah ISIS

25 vjeçari nga Pogradeci, Dorian Kuqi, dyshohet se ka humbur jetën në Siri gjatë luftimeve përkrah militantëve të Shtetit Islamik.

Lajmi i vdekjes është konfirmuar nga familjarët e tij të cilët nuk kanë pranuar të flasin për mediat. Kuqi kishte shkuar në Siri në vitin 2013 dhe dyshohet se është dërguar aty nga Imami i vetëshpallur i xhamisë në Unazën e Re, Genci Balla, i cili ndodhet në arrest me burg për akuzën e nxitjes së urrejtjes dhe rekrutimin e xhihadistëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 33-vjeçari godet disa herë me gërshërë të shoqen, e plagos në kokë, qafë e duar
Arrestohet hajduti e Kishës së Shën Kollit »
Article Logic
Execution time: 0.012425899505615
array(1) { ["section"]=> string(69) "i-riu-nga-pogradeci-vritet-ne-siri-gjate-luftimeve-perkrah-isis-21856" }