I riu shpërthen në video-mesazhin që ka për Ramën: O robo! Ku të çon mushka o Edvin, o hajvan…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:57 29-11-2017 I riu shpërthen në video-mesazhin që ka për Ramën: O robo! Ku të çon mushka o Edvin, o hajvan…

Një i ri ka bërë një mesazh drejtuar qeverisë, konkretisht kryeministrit Edi Rama, dhe duke iu referuar situatës aktuale thekson se gjendja në Shqipëri është alarmante.

I riu thekson se rinia në prag të 2018 kërkon që të largohet për shkak të kushteve të vështira, por shpërthen ndaj Ramës kur përmend taksën e pusit. 

“Shqipëria është një nga vendet më të pasura në Evropë dhe ne vuajmë të ikim nga vendi. Po e taksojnë popullin aq shumë sa ska ku të vejë më. Taksë për pusin. Llogarite… o robo. Ku të çon mushka o Edvin o hajvan o injorant. Ske faj ti se jemi ne më shumë injorata që të lej mtë tallesh si të dojë qejfi…”. Ndërsa flet më tej në videon e publikuar nga nisma thurje, ai i bën thirrje popullit që të ngrihen në protesta për të drejtat që iu shkelen çdo ditë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020698070526123
array(1) { ["section"]=> string(97) "i-riu-shperthen-ne-video-mesazhin-qe-ka-per-ramen-o-robo-ku-te-con-mushka-o-edvin-o-hajvan-101274" }