I riu tenton të korruptojë karabinierët italianë me metodën shqiptare, por e pëson keq (EMRI)

Publikuar tek: bota, më 10:26 07-11-2017 I riu tenton të korruptojë karabinierët italianë me metodën shqiptare, por e pëson keq (EMRI)

Një 38-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar nga Karabinierët Italianë në Foggia pasi në momentin që është ndalur nga policia me akuzën për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ka tentuar t’iu ofrojë para policëve.

Ai quhet Hasim Balliu dhe shuma që iu ka ofruar policëve ka qenë 15 euro.

Makina e tij është ndaluar për një kontroll dhe në momentin që policët kanë vënë re shkelje nga ana e 38-vjeçarit, Balliu ka tentuar të “zbusë” situatën duke ofruar një sasi të vogël parash, shkruan foggiatoday, raporton newsbomb.al.

Më pas ai është arrestuar nga Policia e Foggias me akuzën për “Tentativë Korrupsioni”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012209892272949
array(1) { ["section"]=> string(96) "i-riu-tenton-te-korruptoje-karabinieret-italiane-me-metoden-shqiptare-por-e-peson-keq-emri-98643" }