I sapo emëruar në detyrë, ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:23 22-08-2019 I sapo emëruar në detyrë, ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës Lulzim Basha- Peter Zingraf

Kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë një takim me ambasadorin gjerman, në Tiranë, Peter Zingraf të sapo emëruar në detyrë.

Mësohet se Basha dhe Zingraf do të takohen në selinë blu në orën 12:30.

Ky takim vjen menjëherë pas marrjes së detyrës nga ana e Zingraf, i cili zëvendësoi Susanne Schutz, pasi kjo e fundit përfundoi mandatin.

Vijon...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024105072021484
array(1) { ["section"]=> string(73) "i-sapo-emeruar-ne-detyre-ambasadori-gjerman-i-shkon-ne-zyre-bashes-176017" }