I sekuestrohen pasuri në vlerën 540 mijë euro, dalin DETAJE të reja rreth vlonjatit të dënuar për trafik droge (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:23 11-12-2019 I sekuestrohen pasuri në vlerën 540 mijë euro, dalin DETAJE të reja rreth vlonjatit të dënuar për trafik droge (EMRI)

Detaje të reja kanë dalë nga sekuestrimi i pasurive në vlerën 543 452 euronë Vlorë.

Mësohet se se personi i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” është Gazmend Shabani.

Policia ka vënë në sekuestro 2 apartamente banimi në Vlorë, 2 llogari bankare dhe 1 automjet Volkswwagen në pronësi të tij.

Më herët, ai ka qenë i arrestuar në Itali në vitin 2017 për veprën penale "Trafikim narkotikësh" dhe dyshohet se këto pasuri i ka ngritur mbi bazën e këtyre veprimtarive të paligjshme.

Sakaq, seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar pranë Policisë Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë së Vlorës, vendosën sekuestron preventive në ekzekutim të vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘BLINDOHET’ BLLOKU/ 3 makina me efektivë policie dhe 2 motorë të SHQIPONJAVE arrestojnë një person, brenda makinës luksoze qajnë dy vajza
Përfundon takimi i Bashës me Di Maion: Italia mbështetje e madhe, 26 nëntori tregoi papërgatitjen e qeverisë »
Article Logic
Execution time: 0.013410091400146
array(1) { ["section"]=> string(121) "i-sekuestrohen-pasuri-ne-vleren-540-mije-euro-dalin-detaje-te-reja-rreth-vlonjatit-te-denuar-per-trafik-droge-emri-189101" }