“I sëmurë...” E ZBULON ish-krahu i tij i djathtë: Ja pse ka shkuar RAMA në Amerikë

Publikuar tek: politike, më 11:57 05-03-2018 “I sëmurë...” E ZBULON ish-krahu i tij i djathtë: Ja pse ka shkuar RAMA në Amerikë

Gjithnjë interesant me komentet dhe analizat e tij, avokati kritik, dikur mik me Edi Ramën, Spartak Ngjela.

Ngjela thotë se kryeministri, të cilin e quan një “enverist të çalë” ka shkuar në Amerikë për t’i shpëtuar skartimit të tij si i korruptuar. Sipas Ngjelës, Rama është psiqikisht i sëmurë dhe moralisht i korruptuar.

“Ç'punë ka ky pafille me Ibrahim Biçakun, Lef Nosin, Patër Anton Arapin, Fuad Dibrën dhe njëzet a tridhjetë të tjerë që iu thanë Jo! gjermanëve për të dorëzuar ebrejtë, por që i vrau Enver Hoxha!”, shkruan avokati.

KOMENTI I PLOTË I SPARTAK NGJELËS:

Të gjithë ata burra të mëdhenj shqiptarë që na ngritën në histori kur nuk pranuan të dorëzonin ebrejtë te nazistët, i vrau Enver Hoxha dhe hordhitë e tij në vitet 1945-1946.

Kryeministri shqiptar, një enverist i çalë, ka shkuar në Amerikë me mendimin se do t'i shpëtojë skartimit të tij si i korruptuar duke u mburrur me një histori që nuk i përket Enver Hoxhës por atyre që vrau Enver Hoxha.

Përderisa është fakt historik që të gjithë shqiptarët e mëdhenj që shpëtuan ebrejtë, u vranë dhe u masakruan nga Enver Hoxha në vitin 1945-1946, ku e gjen kurajën një enverist si Edi Rama që shkon e mburret personalisht për të masakruarit e Enver Hoxhës?
E gjen te ligësia e tij.

Shqiptarët sot kanë një kryeministër që, pasi është pushtuar nga ligësia si sëmundje, mendon se mund të shkatërrojë shqiptarët përfundimisht.
Esencialisht- i trembur deri në palcë nga ndëshkimi ligjor..
Psikikisht- i sëmurë
Moralisht- i korruptuar.
Ç'punë ka ky pafille me Ibrahim Biçakun, Lef Nosin, Patër Anton Arapin, Fuad Dibrën dhe njëzet a tridhjetë të tjerë që iu thanë Jo! gjermanëve për të dorëzuar ebrejtë, por që i vrau Enver Hoxha!

Zotërinj! 
Ebrejtë i mbrojtën burra të mëdhenj që kishin shkrirë pasurinë e tyre për Pavarësinë e Shqipërisë; dhe jo hajdutë si këta tanët që në 12 vjet i kanë vjedhë shtetit shqiptar dhe shqiptarëve mbi 12 miliardë Dollarë; por që do t'i dorëzojnë tani deri në qindarkën e fundit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015721082687378
array(1) { ["section"]=> string(83) "i-semure-e-zbulon-ish-krahu-i-tij-i-djathte-ja-pse-ka-shkuar-rama-ne-amerike-112240" }