‘I sëmurë, me depresion...’, Kryemadhi: Një komision mjekësh për shëndetin mendor të kryeministrit

Publikuar tek: politike, më 20:28 02-02-2018 ‘I sëmurë, me depresion...’, Kryemadhi: Një komision mjekësh për shëndetin mendor të kryeministrit

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së, kërkon që për zgjedhjen e çdo kryeministri të bëhet publike kartela e shëndetit mendor të tij.

Kryemadhi tha në emisionin “Java” se nuk mund të mbajmë një kryeministër nëse është “i sëmurë, me deprsion”.

“Marrëveshja e 17 majit e rrënoi Partinë Demokratike, por i dha një pushtet të paparë Edi Ramës dhe u bë njësh me bandat. Edi Rama është njeri i varur. Ka pafund vese, është peng i veseve të tij. Ne duhet të kemi kartelat kur zgjidhet një kryeministër. Ti ke San Marinon me 30 e ca mijë banorë dhe ke kartelën aty, bën apo s’bën. Nëse je ti i sëmurë me depresion, nuk mund të qëndrosh aty”, u shpreh Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013022184371948
array(1) { ["section"]=> string(97) "i-semure-me-depresion-kryemadhi-nje-komision-mjekesh-per-shendetin-mendor-te-kryeministrit-108904" }