I shënoi golin Al Jazira, Ronaldo arkivon rekordin botëror

Publikuar tek: sport, më 23:45 13-12-2017 I shënoi golin Al Jazira, Ronaldo arkivon rekordin botëror

Pavarësisht se sapo ka mbushur 32 vjeç dhe pak trofe i kanë mbetur pa fituar, Cristiano Ronaldo nuk ndalet së thyeri rekorde në karrierën e tij.

Pas të gjitha rekordeve me kombëtaren portugeze dhe me Real Madrid në Spanjë, Ronaldo ka thyer një tjetër rekord ditën e sotme.

Gjatë ndeshjes së sotme të Realit kundër Al Jazira, Ronaldo shënoi një gol, i cili e bëri portugezin golashënuesi më i mirë në historinë e Kupës së Botës për Klube.

Ronaldo është dhe një nga lojtarët që marrë pjesë më shumë në këtë kompeticion, plot katër herë, 1 herë me Manchester Unidet dhe 3 herë të tjera më Real Madrid.

Në renditjen e golashënuesve më të mirë të Kupës së Botës për klube, Ronaldo ndiqet nga Lionel Messi, Luis Suárez dhe Cesar Hidalgo. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065469741821289
array(1) { ["section"]=> string(64) "i-shenoi-golin-al-jazira-ronaldo-arkivon-rekordin-boteror-102994" }