I shkatërroi jetën shumë njerëzve dhe VIP-ave, burg për kontabilistin

Publikuar tek: bota, më 08:59 09-05-2019 I shkatërroi jetën shumë njerëzve dhe VIP-ave, burg për kontabilistin

Një kontabilist që mashtroi klientë të famshëm si Rita Ora, Matt Dawson dhe Martin Bayfield, është burgosur.

Andrew Munday përdori paratë që mori nëpërmjet mashtrimit, një shumë prej 3.35 milionë paund, për të blerë disa shtëpi, relikte të Star Wars dhe u anëtarësua në sallën e pritjes në Tottenham Hotspur.

Prokurori Simon Davis tha për Gjykatën e Northampton se 38-vjeçari kishte bërë mashtrime për një jetë luksoze.

Munday u dënua me 5 vite e 8 muaj burg.

Biznesit që ai drejtonte në atë kohë, Blue Cube Business, iu është ndaluar aktiviteti.

Në një deklaratë, këngëtarja VV Broëwn tha se Munday i kishte shkatërruar jetën shumë njerëzve.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011770963668823
array(1) { ["section"]=> string(75) "i-shkaterroi-jeten-shume-njerezve-dhe-vip-ave-burg-per-kontabilistin-163541" }