I shpallur në kërkim për plagosje, arrestohet 53-vjeçari në Kukës (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:31 17-10-2020 I shpallur në kërkim për plagosje, arrestohet 53-vjeçari në Kukës (EMRI)

Një 53-vjeçar është arrestuar ditën e sotme pasi prej kohësh ishte i shpallur në kërkim, për plagosje me dashje të shtetasit D.V., 54 vjeç, më 18 prill të këtij viti.

Forcat “Shqiponja” bënë të mundur arrestimin e Nuhi Kolecit (Kastrati), i shpallur në kërkim për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje" dhe " Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit".

Gjykata e Kukësit ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për këto dy veprat penale.

Njoftimi i policisë/ Kukës.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Plagosi me armë zjarri një shtetas, kapet dhe vihet në pranga 53 vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje" dhe " Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit".

Forçat e posaçme "Shqiponjat" në DVP Kukës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e marra për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat i punës së mirëorganizuar dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, në rrugën e tregut Kukës, u bë e mundur kapja dhe vënia në pranga e shtetasit N.K., 53 vjeç, banues në Kukës, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje", dhe " Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit".

Ky shtetas, më datë 18.04.2020, në aksin rrugor Krumë-Kukës, ka plagosur me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasin D.V., 54 vjeç, banues në Kukës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012831926345825
array(1) { ["section"]=> string(76) "i-shpallur-ne-kerkim-per-plagosje-arrestohet-53-vjecari-ne-kukes-emri-224120" }