I shpërtheu bombola teksa e montonte, plagosen punëtorët, arrestohet 63-vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 15:55 26-06-2019 I shpërtheu bombola teksa e montonte, plagosen punëtorët, arrestohet 63-vjeçari

Policia e Vlorës ka arrestuar një 63-vjeçar pasi nuk ka respektuar rregullat e mbrojtjes në punë.

Sipas njoftimit të policisë, 63-vjeçari me iniciale T. M., së bashku me dy punëtorë të tjerë teksa ishin duke instaluar një sobë me gaz në hotelin "Castelo", ka shpërthyer, e për pasojë është dëmtuar lehtë ai vetë së bashku e dy punëtorët, 38-vjeçari E.S dhe 20-vjeçarin  Xh.Dh.

Ky i fundit është dërguar në Spitalin Ushtarak Tiranë për mjekim më të specializuar.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026176929473877
array(1) { ["section"]=> string(84) "i-shpertheu-bombola-teksa-e-montonte-plagosen-punetoret-arrestohet-63-vjecari-169862" }