I shpëtoi atentatit, flet nga shtrati i spitalit Eno Mata: Autorët dolën nga ferrat dhe na qëlluan

Publikuar tek: aktualitet, më 09:29 27-05-2019 I shpëtoi atentatit, flet nga shtrati i spitalit Eno Mata: Autorët dolën nga ferrat dhe na qëlluan

Eno Mata, i palgosuri i atentatit të mbrëmshëm në Novoselë të Vlorës, ka folur nga shtrati i spitalit për hetuesit.

Ai ka rrëfyer se vrasësit qëlluan me kallashnikov mbi të dhe shokun e tij Sotiraq Mëhilli, ndërsa ishin duke lëvizur me motorr pas mesnate.

"Dolën nga ferrat papritur dhe na qëlluan me kallashnikov", ka thënë ai. Po ashtu ai ka ka folur edhe për vrasjen e avokatit grek në Athinë. Mata është shprehur se në Greqi nuk ka vrarë njeri, por e kanë ngatërruar me anëtarin e një bande.

"Nuk kam vrarë njeri gjatë grabitjes. Kam bërë një vjedhje në bankë dhe për këtë jam dënuar ”, ka thënë ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.25449991226196
array(1) { ["section"]=> string(103) "i-shpetoi-atentatit-flet-nga-shtrati-i-spitalit-eno-mata-autoret-dolen-nga-ferrat-dhe-na-qelluan-165837" }