I shpëtoi vettingut duke u dorëhequr, SHBA masë të rreptë ndaj Adriatik Llallës dhe familjes së tij

Publikuar tek: politike, më 08:05 15-02-2018 I shpëtoi vettingut duke u dorëhequr, SHBA masë të rreptë ndaj Adriatik Llallës dhe familjes së tij

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka ndaluar hyrjen ish-kryeprokurorit të Përgjithshmë, Adriatik Llalla.

Vendimi është bërë publik ditën e djeshme. Sipas Sekretari i Shtetit Rex Tillerson, Adriatik Llalla nuk lejohet të hyjë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas dyshimeve të forta se është i përfshirë në raste korrupsioni.

Po ashtu, kjo masë ndëshkimore nuk vlen vetëm për Llallën, por edhe për familjen e tij. Pra, as bashkëshortja e tij, Ardjana Llalla, të vajzës Eni Llalla , si dhe një tjetër fëmijë që nuk ka ende shtetësi amerikane nuk kanë të drejtën e kalimit në SHBA.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0056328773498535
array(1) { ["section"]=> string(105) "i-shpetoi-vettingut-duke-u-dorehequr-shba-mase-te-rrepte-ndaj-adriatik-llalles-dhe-familjes-se-tij-110284" }