I shpëton jetën gruas dhe vdes vetë, ja fjalët e fundit të heroit para se ashensori t’i merrte jetën

Publikuar tek: bota, më 15:31 03-01-2016 I shpëton jetën gruas dhe vdes vetë, ja fjalët e fundit të heroit para se ashensori t’i merrte jetën

Një ngjarje e rëndë ndodhi në një bllok me apartamente në New York, vetëm një natë nga ndërrimi i viteve.

25 vjeçari Stephen Hewett-Brown mundi të shtyjë jashtë ashensorit të prishur një grua, duke i shpëtuar asaj jetën, ndërsa ashensori nisi të binte me shpejtësi, fjalët e tij të fundit ishin: “Gëzuar Vitin e Ri”.

Një dëshmitar tha për New York Times se 25 vjeçari mundi ta shtynte në vend të sigurtë fqinjen 45 vjeçare Erude Sanchez para se ashensori të shkëputej.

“Ai hyri brenda por ashensori filloi të rrëzohej dhe ai e shtyu gruan jashtë. Përpara se ta shtynte it ha “Happy New Year”, tregoi dëshmitari. Vdekja e 25 vjeçarit dhe veprimi i tij për t’i shpëtuar jetën një personi tjetër tronditi mbarë SHBA-të. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prestigjozja “The Telegraph”: Toni Bler ka marrë dokumente sekrete, i ndalohet hyrja në ambasadën britanike në Tiranë
ISIS ekzekuton 5 spiunë britanikë dhe kërcënon kryeministrin David Cameron »
Article Logic
Execution time: 0.00679612159729
array(1) { ["section"]=> string(105) "i-shpeton-jeten-gruas-dhe-vdes-vete-ja-fjalet-e-fundit-te-heroit-para-se-ashensori-t-i-merrte-jeten-29066" }