I shpëton Vetting-ut, jep dorëheqjen drejtuesi i Policisë Shkencore

Publikuar tek: aktualitet, më 14:32 18-12-2019 I shpëton Vetting-ut, jep dorëheqjen drejtuesi i Policisë Shkencore Foto ilustruese

Drejtuesi i Institutit të Policisë Shkencore, Xhevahir Çeloaliaj ka dhënë dorëheqjen nga rradhët e policisë, duke i shpëtuar edhe procesit të vettingut.

Sipas tij, ky vendim vjen për arsye personale.

Çeloaliaj është polici i dytë që jep dorëheqjen në prag Vetting-u. Vetëm pak ditë më parë, në 4 dhjetor 2019 është dorëhequr edhe drejtori i IT në Policinë e Shtetit, Ernest Dimashi.

Deri tani, janë konfirmuar në detyrë dy drejtues: zv/drejtori i SHÇBA Adriatik Ago dhe sot listës iu shtua edhe drejtori i Policisë Kriminale, Tonin Vocaj. Ndërsa, për shkak të rivlerësimit të figures, është përjashtuar Shefi i ankesave në SHÇBA, Oltjon Shehu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet nga SHBA Arlind Hyseni, ishte në kërkim ndërkombëtar për vrasje (Ngjarja në 2004 në Tiranë)
Spiropali me tone të larta nga Kuvendi, nuk i del inati me Berishën: 5 gazetarë i rrinë sus se kanë frikë nga hija e plumbave të tij »
Article Logic
Execution time: 0.013579130172729
array(1) { ["section"]=> string(73) "i-shpeton-vetting-ut-jep-doreheqjen-drejtuesi-i-policise-shkencore-189757" }