‘I shqetësuar për mospritjen e opinionit të Venecias’, Meta falenderon McAllister dhe i bën thirrje maxhorancës: Ka ende kohë për reflektim

Publikuar tek: politike, më 19:20 28-10-2020 ‘I shqetësuar për mospritjen e opinionit të Venecias’, Meta falenderon McAllister dhe i bën thirrje maxhorancës: Ka ende kohë për reflektim

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka falenderuar Kryetarin e Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian, z.David McAllister, për reagimin e tij ndaj maxhorancës së vendit, e cila është shprehur së fundmi se nuk ka kohë për të pritur, teksa nesër do të votohen në Kuvend ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor.

 

McAllister u shpreh i shqetësuar për këtë ngutje të qeverisë shqiptare, teksa u shpreh se kjo mund të shkaktojë krizë politike para dhe pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Duke falenderuar McAllister, të cilin ai e konsideron një mik të çmuar të Shqipërisë, Kreu i Shtetit bën thirrje për reflektim, pasi sipas tij ka ende kohë.

sts.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kodi Zgjedhor, Spiropali: Do rrëzojmë dekretin sepse jemi në një situatë të ngutshme
Mospritja e opinionit të Venecias, tetë eurodeputetë letër Ramës: Jemi të tronditur nga deklaratat tuaja! Reforma Zgjedhore është një nga kushtet »
Article Logic
Execution time: 0.01128888130188
array(1) { ["section"]=> string(142) "i-shqetesuar-per-mospritjen-e-opinionit-te-venecias-meta-falenderon-mcallister-dhe-i-ben-thirrje-maxhorances-ka-ende-kohe-per-reflektim-225545" }