I shtruar te ‘Shefqet Ndroqi’ prej 10 ditësh, gjendja po përkeqësohej, 60 vjeçari nga Rrësheni u hodh nga spitali kur po ndërroheshin mjekët (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 30-11-2020 I shtruar te ‘Shefqet Ndroqi’ prej 10 ditësh, gjendja po përkeqësohej, 60 vjeçari nga Rrësheni u hodh nga spitali kur po ndërroheshin mjekët (EMRI-DETAJE) FotoArkive

60 vjeçari nga Rrësheni Leonard Skabona, i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm duke u hedhur nga kati i tretë i Spitalit Infektiv, ku kurohej për Covid-19.

Mësohet se viktima kishte 10 ditë që ishte shtruar në spital dhe po merrte mjekim, por gjendja shendetësore e tij ditët e fundit nuk ka qenë e mirë. Kjo e ka shtyrë burrin nga Rrësheni që të ndërmarrë aktin e rëndë.

Gazetarja Dorjana Bezat është shprehur se 60 vjeçari është hedhur nga dritarja e dhomës së tij. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur 30 minuta pas mesante, në orën 00.30. Kartela mjekësore e tij ështe sekuestruar dhe mjekët që ndiqnin rastin janë duke u marrë në pyetje nga Policia.

Ai ka ndërmarrë aktin tragjik në momentin kur mjekët ndërronin turnin dhe numri i tyre ishte i reduktuar. Rasti i Leonard Skabonës është i 4-ti që ndodh në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe i 5-ti në Shqipëri. Një tre javë më parë, një tjetër pacient u hodh nga Spitali Infektiv dhe ndërroi jetë.

Lexo edhe: Rasti i 5-të që vetëflijohet në Shqipëri dhe i 4-ti vetëm nga ‘Shefqet Ndroqi’

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Udhëtonin në kahe të kundërta dhe aksidentuan për vdekje 61-vjeçarin, arrestohen dy të rinjtë në Lezhë
Po punonte në shtëpi, 35 vjeçari bie nga kati i dytë, dërgohet me urgjencë në spitalin e Traumës (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010770797729492
array(1) { ["section"]=> string(154) "i-shtruar-te-shefqet-ndroqi-prej-10-ditesh-gjendja-po-perkeqesohej-60-vjecari-nga-rresheni-u-hodh-ne-spitali-kur-po-nderroheshin-mjeket-emri-detaje-229605" }