I skualifikuar 2 herë nga KED për garën në ‘Kushtetuese’, Apeli Administrativ refuzon kërkesën e Eugen Papandiles

Publikuar tek: aktualitet, më 17:51 02-12-2020 I skualifikuar 2 herë nga KED për garën në ‘Kushtetuese’, Apeli Administrativ refuzon kërkesën e Eugen Papandiles Eugen Papandile

Gjykata e Apelit Administrativ ka refuzuar kërkesën e gjyqtarit Eugen Papandile për rikthimin në garën për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Papandile u refuzua fillimisht nga KED, por më pas u rikthye në garë nga Gjykata Administrative e Apelit, për t’u refuzuar për herë të dytë nga Këshilli i emërimeve në Drejtësi.

Sërish Eugen Papandile depozitoi padi në Apelin Administrativ, por këtë herë kjo gjykatë e refuzoi kërkesën e tij duke e lënë jashtë garës për vendin në “Kushtetuese”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vetëvrarë një burrë në Gjirokastër, ishte vetëm në shtëpi
76-vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës, Meta: Prijës i vlerave demokratike dhe qëndesës qytetare, misionar i paqes »
Article Logic
Execution time: 0.0089678764343262
array(1) { ["section"]=> string(117) "i-skualifikuar-2-here-nga-ked-per-garen-ne-kushtetuese-apeli-administrativ-refuzon-kerkesen-e-eugen-papandiles-229938" }