I thyen kukullën, spitali i paguan të moshuarës 65,000 paund

Publikuar tek: bota, më 19:12 06-07-2015 I thyen kukullën, spitali i paguan të moshuarës 65,000 paund Susan Hearsey

Një e moshuar me aftësi të kufizuara është dëmshpërblyer me 65,000 paund për shkak se i thyen kukullën e saj.

Susan Hearsey mendonte se kukulla 'Rachel' ishte vajza e saj, e për këtë arsye e merrte kudo me vete. Por, familja e Hearsey nisi një proces gjyqësor ndaj spitalit Walsall Manor, pasi 64 vjeçarja kishte rënë pre e një trajtimi aspak normal në spital.

Një prej infermiereve të spitalit e kishte thyer kukullën pasi e moshuara nuk i ishte bindur urdhrave të saj gjatë trajnimit. Për këtë arsye sptiali u detyrua t’i paguaj dëmshpërblim dhe t’i kërkoj falje të moshuarës.

*Motra e Susan Hearsey me kukullën Rachel

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013186931610107
array(1) { ["section"]=> string(65) "i-thyen-kukullen-spitali-i-paguan-te-moshuares-65-000-paund-15469" }