I'u merrte lekë studentëve për provimet, arrestohet sekseri

Publikuar tek: aktualitet, më 10:02 05-06-2015 I'u merrte lekë studentëve për provimet, arrestohet sekseri

Policia e Elbasanit ka arrestuar një sekser të stafit pedagogjik në Universitetin Aleksandër Xhuvani. Pas zbulimit të skemës korruptive policia ka vënë në pranga  shtetasi Oltion Toçi, 34 vjeç.

Policia kishte nisur hetimet prej 6 muajsh dhe rezultoi se Toçi në bashkëpunim me një tjetër person të shpallur në kërikim i’u kërkonte studentëve , të cilët kërkonin një notë kaluese apo një notë më të mirë, t’i jepnin shuma që varionin nga 13 deri në 15 mijë lekë për çdo provim.

Policia vijon hetimet për zbulimin e personave të tjerë që dyshohet se janë pjesë e skemës korruptive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Almir Daci nga Pogradeci, terroristi që kërcënoi shqiptarët. Disa versione të videos hiqen nga ''Youtube''
Arrestohet gjyqtari i Sarandës, Rasim Doda »
Article Logic
Execution time: 0.013891935348511
array(1) { ["section"]=> string(64) "i-u-merrte-leke-studenteve-per-provimet-arrestohet-sekseri-12739" }