I ulet 1/3 e dënimit gjyqtares Parashqevi Ademi, gjykata pranon kërkesën për gjykim të shkurtuar

Publikuar tek: aktualitet, më 11:19 21-09-2015 I ulet 1/3 e dënimit gjyqtares Parashqevi Ademi, gjykata pranon kërkesën për gjykim të shkurtuar Parashqevi Ademi

Gjykata ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar për gjykatësen e Lezhës Parashqevi Ademi dhe avokatin Gjovalin Ndokaj .

Gjykatësja e Lezhës ka përfituar uljen e 1/3 të masës së dënimit. Parashqevi Ademi akuzohet për korrupsion. Gjyqtarja u arrestua në flagrancë teksa merrte një zarf me një sasi prej 500 mijë lekësh në zyrën e saj, për të mbyllur një çështje.

Bashkë me të, u arrestua edhe avokati Gjovalin Ndokaj i cili bëri ndërmejtësimin mes klientit dhe gjyqtares.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « A u dekonspirua operacioni i Poliçanit ku u arrestua vëllai i kryebashkiakut Zotkaj? Përgjimet flisnin për një ‘’ngarkesë të madhe’’ droge…
Dardha gati për turizmin dimëror, rruga hyrëse e fshatit në përfundim (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.012207984924316
array(1) { ["section"]=> string(101) "i-ulet-1-3-e-denimit-gjyqtares-parashqevi-ademi-gjykata-pranon-kerkesen-per-gjykim-te-shkurtuar-21307" }